تنظیم عادت ماهیانه بانوان

تنظیم عادت ماهیانه بانوان
برای تصویر بزرگتر کلیک نمایید

 

این ترکیب گیاهی در دختران جوان و یا خانم های که پریود نامنظمی دارند باعث تنظیم پریود میگردد.

 

این پکیج شامل :
1. دمنوش
2. معجون رازیانه
3. قطره فنلین
4. ویتاگنوس

دستور استفاده هر کدام از داروها روی خود دارو نوشته شده است ، ولی بهتر است چند نکته را یادآوری کنیم :

1. در دختران جوان نامنظمی پریود غیر طبیعی نیست مگر تاخیر در رگل بیش از دو هفته باشد و یا در زنانی که پریود منظمی داشته اند ولی بدون بروز بیماری خاصی پریودشان به هم خورده باشد .
2. طول درمان این دارو 3 ماه است به این ترتیب که 21 روز دارو را مصرف میکنید و 9 روز (در حین پریود) دارو را قطع میکنید و بعد از قطع پریود 21 روز دوم را شروع میکنید و الی آخر

 

توضیحات بیشتر در مورد تنظیم عادت ماهیانه

آخرین مرحله بلوغ در دختران، قاعدگی است كه در این مرحله هورمون‌هایی از هیپوفیز (یكی از غدد موجود در مغز)‌ ترشح می‌‌شود كه تخمدان‌ها را وادار به ساخت هورمون‌های زنانه می‌كند كه این هورمون‌ها استروژن و پروژسترون نامیده می‌شوند و اثرات زیادی در بدن دختران داشته و رشد جسمی و بالغ شدن آنها را سبب می‌شود.
در این دوران مصرف مواد قندی با شیرینی بالا و چربی‌ها، بسیار مضر هستند.

دختران در این زمان باید تا جایی كه ممكن است از خوردن غذاهای حاضری (فست‌فودها)‌ و موادی كه حاوی مواد افزاینده‌اند خودداری كنند چرا كه تمامی این مواد باعث تغییرات هورمونی در بدن می‌شود كه باعث به هم خوردن سیستم تعادل هورمونی و در نتیجه كمبود یا اختلال در عملكرد مناسب تخمدان می‌شود و از آنجا كه تمامی رشد اعضای بدن، بخصوص قد، سینه‌ها و شكل‌گیری اندام در این برهه اتفاق می‌افتد، با عدم كنترل مناسب، چاقی‌های موضعی هنگام بلوغ و پایدار ماندن تغییرات بدنی، عارض می‌شود كه به رژیم غذایی مقاوم می‌شوند.
 

اختلال در نظم قاعدگی

تحقیقات نشان داده یكی از مسائل مهمی كه در زمان بلوغ برای دختران جوان مشكل‌ساز می‌شود، اختلال در نظم قاعدگی (پریود)‌ دختران است و از آنجا كه هنوز محور مغز تخمدان تكامل پیدا نكرده است ممكن است فرد تا چندین ماه دچار دیركرد پریود شود یا به صورت نامنظم و به صورت لكه‌بینی دچار خونریزی شود. دكتر ناویافر با اشاره به این مطلب، بهترین راهكار را «حفظ آرامش» دانسته و خاطرنشان می‌كند: در این سن تغییرات هیجانی همراه بحران‌های روحی می‌تواند مسائل را تشدید كند.
 

لطفا جهت ویزیت آنلاین آقای دکتر صفربالی (که فعلا به صورت رایگان است) و یا هرگونه سوال دیگر شماره تلفن خود را اینجا بگذارید تا مسئولین سایت در اولین فرصت با شما تماس بگیرند...

نوشته شده در تاریخ جمعه 3 مرداد 1393    | توسط: عباس سادین    |    | نظرات()